Grup Şirketlerimiz ve Markalarımız

Doruk Şirketler Grubu, günümüz itibariyle 9 farklı şirketi ve 400 kişinin üzerinde personel kadrosu ile bulunduğu tüm sektörlerde müşterilerine ve bayilerine değer katmaya devam etmektedir.

Mobil iletişimin insan hayatında önemli bir yer bulmaya başladığı 1999 yılında GSM operatör hizmetleri ve perakende satış faaliyetlerinde bulunmak üzere Tolga UÇAR ve Hakan GÖREN ortaklığında kurulan Doruk İletişim; İstanbul, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli olmak üzere 4 farklı il, 11 farklı ilçede toplam 23 perakende mağaza ve özel eğitimli 300 kişilik personel kadrosuyla Turkcell İletişim Merkezi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Şirketimiz perakende mağazacılığın yanı sıra 2007 yılı itibariyle 10 yıl boyunca İstanbul genelinde 10 farklı ilçede Turkcell Dağıtım Merkezi olarak yaklaşık 1.000 adet Turkcell alt bayi kanalına hizmet vererek temas ettiği bayilere katma değer sağlamıştır.

Doruk İletişim, GSM ve perakende mağazacılık sektörlerindeki faaliyetleri ile beraber farklı sektörlere yatırım yapmaya devam etmiş ve farklı sektörlerde kurduğu şirketler ile birlikte grup şirketi haline gelerek Doruk Şirketler Grubu adını almıştır.

Doruk İletişim A.Ş. ve Doruk Telekom A.Ş. olarak Turkcell iş ortaklığı ile perakende mağazacılık faaliyetleri,

DRK Elektronik A.Ş. olarak Samsung Türkiye mobil ürünlerinin resmi satış ve dağıtımı faaliyetleri,

Speed Lojistik A.Ş. olarak Samsung Türkiye mobil cihaz ve aksesuarlarının bayi kanalı satış ve dağıtımı faaliyetleri,

DRK Aksesuar A.Ş. olarak Samsung Türkiye elektronik ürün ve aksesuarlarının son kullanıcılara shop.samsung.com online kanalı ve pazaryerleri üzerinden satış ve dağıtımı faaliyetleri,

Doruk Kurumsal A.Ş. olarak Turkcell ve Superonline kurumsal ürünlerinin İstanbul’un Sarıyer, Beşiktaş, Fatih, Şişli ilçelerinde saha satış faaliyetleri,

Kayaport A.Ş. ve Netbasit A.Ş. olarak Bulut Tahsilat, Aymada, RestApp ve Senkrona gibi farklı sektörlere ve ülkelere hizmet sunan inovatif ERP, SaaS ve Fintech yazılımlarının geliştirme ve satış faaliyetleri,

Peak Filo A.Ş. olarak otomotiv sektöründe satış ve dönemsel kiralama faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kurulduğu günden bu yana düzenli bir büyüme içerisinde olan Doruk Şirketler Grubu, günümüz itibariyle 9 farklı şirketi ve 400 kişinin üzerinde personel kadrosu ile bulunduğu tüm sektörlerde müşterilerine ve bayilerine değer katmaya devam etmektedir.